Vello Ohu ajaveeb

Kas ja kuidas mõjutavad viimased valimised Türi valla tulevikku ja milline on Teie visioon Türi valla juhtimisest edaspidi?

Loe edasi...Türi Rahvaleht küsib: Kas ja kuidas mõjutavad viimased valimised Türi valla tulevikku ja milline on Teie visioon Türi valla juhtimisest edaspidi?

Vastab Vello Ohu (SDE): Valimised on läbi ja rahvas on kõnelenud. Sotsiaaldemokraatlik erakond osales nendel valimistel esimest korda  erakonna nimekirjaga ja me hindame Türi valla elanikelt saadud kaheksat saadikukohta heaks tulemuseks. See on meile tunnustuseks! Tulemus on eriti hea seetõttu, et meil ei olnud kampaanias kasutada vallavalitsuse ega ka riigi võimukoalitsiooni administratiivressursse. Täname kõiki Türi valla inimesi. 

Loe edasi...

TASA rahakasutuse sihipärasus tekitab küsimusi ega ole läbipaistev

Loe edasi...

Türi Arengu Sihtasutus (TASA) on loodud Türi valla poolt sihipäraseks tegevuseks ja poolte-   vahelist suhtlemist reguleerib koostööleping.  Lepingu  allkirjastajad on vallavalitsuse poolelt P.-L. Siemann ja TASA esindaja R. Trumm. Leping on allkirjastatud  18.02.2013. Lepingu järgi on sihtasutusel kolm sihipärast lepingulist kohustust: anda välja Türi Rahvalehte, korraldada Türi õunafestivali ja Türi kevadfestivali. Nende ülesannete täitmiseks maksab vald TASA-le 2013.a jooksul vastavalt lepingu maksegraafikule kokku 38 000 eurot.

Loe edasi...

Türi vallavanem kasutab maksumaksja raha enesereklaamiks

Loe edasi...Mõni aeg tagasi pöördusin Türi Vallavalitsuse poole küsimusega, mis puudutas Türi vallavanema järjepidevat esinemist Kuma raadiso saatejuhina. Avaldasin pöördumises arvamust, et demokraatliku ühiskonnakorraldusega ei käi kokku olukord, kus omavalitsuse täitevvõimu kõrgem juht teeb maksumaksja raha eest isiklikku reklaami kohalikus raadios.

Loe edasi...

IRL - kas jalad ei tea mida pea teeb?

Loe edasi...Türi IRLi poliitiku Kaia Iva üheks poliitiliseks lemmikteemaks on alkoholi propageerimise vastu võitlemine. Sel teemal on ta rääkinud ja kirjutanud korduvalt, sealhulgas ka Türi IRLi veebilehel. 

Alkoholi liigtarbimine Eestis on viimasel ajal kuum teema, täna saime lugeda ka majandusuudist: "Economisti alkoholitarbimise edetabelis on Eesti esimesel kohal". (loe: http://www.e24.ee/1107680/economisti-alkoholitarbimise-edetabelis-on-eesti-esimesel-kohal)  

Lisaks Kaia Ivale valutavad eestlaste liigse alkoholilembuse pärast südant erinevad ametkonnad ja organisatsioonid, on selge, et see on rahva tervise, kuid ka rahva ja kogu riigi imago küsimus.

Loe edasi...

Pöördumine Türi Vallavalitsuse poole

Loe edasi...Pöördumine Türi Vallavalitsuse poole

Türil, 14. jaanuaril 2013

Pöördume Teie poole seoses Türi valla raadiosaatega Kuma raadios. Türi valla elu kajastavat raadiosaadet on edastatud Kuma raadiost mitmete aastate vältel. Türi valla maksumaksjate poolt kinnimakstud saade on olnud vajalik ja täitnud olulist rolli nii vallakodanike kui ka teiste järvakate informeerimisel Türi vallast toimuvast.

Loe edasi...

Uusaastakingitusest Türi valla moodi

Loe edasi...Aastavahetus on kingituste tegemise ja saamise aeg. Türi valla noortele peredele osakssaaval kingitusel on aga mõru mekk. Nimelt oli valla lasteaedade kohatasu kuni 31.12.2012 12,8€, mis oli Järvamaal igati keskmise suurus. Kuigi näiteks Väätsa vallas oli see 6,39€ ja Paide linnas 20€. Teistes Järvamaa  valdades jäi kohatasu Türi vallaga ligilähedaselt samasse suurusjärku, pigem oli lapsevanema poolt makstav  sellest veidi väiksem.

Loe edasi...

Turvalisus ja hea maine peavad taas saama prioriteediks!

Loe edasi...Seoses viimastel kuudel asetleidnud sündmustega Türil, oleme saanud üle Eesti tuntuks ja seda mitte positiivses võtmes. Kui lugeda erinevaid ajalehti ja veebiuudiseid, siis jääb mulje, et Türist hullemat kohta on Eestis raske leida. Postimehes ilmunud Ahto Lobjakase artiklist “Geto Eesti” võib lugeja järeldada, et Türi valla maine on langenud madalamale kui ei kunagi varem - meie kodukanti, mida ise arvame olevat kena kevadpealinn, võrreldakse riigi suurimas päevalehes getoga. Türi inimesed, kes siin kohapeal igapäevaselt elavad ja töötavad ei saa ehk arugi, et midagi halvasti oleks, aga inimsed väljastpoolt imestavad, et mis seal Türil õigupoolest toimub ja mis jube koht see küll on kus inimesi päise päeva ajal tapetakse?

Loe edasi...

Turvalisus pole enam prioriteet?!

Loe edasi...28. märts 2012.  Türi Vallavolikogu  istungil  otsustas uus võimukoalitsioon lõpetada kahe volikogu alalise komisjoni tegevuse Türi vallas ja moodustada ühe uue alalise komisjoni. Tegevust ei jätka turvalisuse- ja maaelukomisjon. Uue komisjonina moodustatakse seltsitegevus- ja maaelukomisjon.

Loe edasi...

Uus võimukoalitsioon tugineb Toompea jõujoontele

Loe edasi...Selleks korraks on "sõda" vallavolikogus läbi ja uus vallavavõim paika pandud. Sotsiaaldemokraadid on opositsioonis. Tehtud  protseduuridega on kinnitust leidnud tõsiasi, et võimuvahetus toimus poliitiliste põhimõtete pinnal. Selgunud on, et uuele võimule on sobiv eelkäijate tehtud 2012. a eelarve, omamata tähtsust, et eelnevalt oli pikalt räägitud "pankrotist". Võimuvahetus oli planeeritud Toompea koridorides, vallavolinikele jäi vaid roll otsused heaks kiita. Vallaelu ülepolitiseerimise kohta on hiljuti öelnud ajakirjanik Sulev Valner: "Suurtes valdades murrab kolinal sisse suur poliitika!"

Loe edasi...