Toomas Marrandi ajaveeb

Tagasivaade tehtule aastatel 2009-2012

Loe edasi...Koostööleping Türi valla arendamiseks mis sõlmiti partneritega heas usus koostööle neljaks aastaks on nüüdseks oma tähtsuse-vajalikkuse kaotanud. Lepingut järgides on tegutsetud veidi üle kahe aasta ja selle lepingu järgi toimuvad vallavalitsuses tegevused ka täna. Täna on põhjust tagasivaatamiseks tehtule. Uute koalitsioonipartnerite poolt tunnustuseks senikehtinud koostöölepingule on seegi, et uus arengulepe on sisultkohati äravahetamiseni sarnane. Allpool teen ülevaade sellest, mis lähtuvalt koostööleppest on tehtud alates 2009. aasta omavalitsuste valimistest.

Loe edasi...

Tulemas on ebapopulaarsete otsuste aeg

Loe edasi...Meedia on hakanud andma järjepanu teateid majandussurutise vähenemisest Eestis. Ettevõtjatel on jälle julgust ja vahendeid, et investeerida tootmisse ning töötajad majanduskasvust järeldusi tehes asunud palgatõusu taotlema.  Tööhõive paraneb  ning vabade  töökohtade info näitab  töötajate vajadust.
Sama tendentsi ei saa aga praegu veel täheldada omavalitsuste arengus.

Loe edasi...

Kevadisi mõtteid

Loe edasi...Karm ja lumerohke talv on jäänud minevikku nagu poleks seda olnudki, ainult auklikuks murenenud asfalt linnatänavatel, lumevaalumise jäljed haljastuses ning metsas tuletavad meelde möödunut. Märkimata ei saa jätta ka rohke lumekoristusega kõhnaks jäänud valla rahakoti sisu teede korrastamise tarbeks. Loodus käib oma rada ning kevadine tärkamise ning uue algus tundub meile nii tavapärane.

Loe edasi...

Avalik kiri

Loe edasi...Lugupeetud proua Evelin Sepp

30. märtsil lugesin imestusega  Järva Teataja internetiväljaandes ilmunud artiklit „Türi Vallavolikogu tahab ujulat sulgeda“, milles on tuginetud üksnes Ujumisliidu president Evelin Sepa blogis kirjutatule.

Loe edasi...