Sulo Särkineni ajaveeb

Kas kiusamine on popp?

Loe edasi...Noorte vägivalla teemalise projekti „Vägivallatu MATS“ kokkuvõtted:

Kolm noortekeskust koostasid 2012 jaanuaris projekti, mis käsitles vägivalda noorte seas ja esitasid selle Euroopa Noored Eesti büroole. Projekt sai toetust ning esimesed tegevused, ümarlauad valdades koos spetsialistidega, said alguse septembris 2012. Oktoobri vaheajal algas bussireis läbi kolme valla ( Sauga, Türi ja Märjamaa), mille raames külastati valdade erinevaid paiku, kus noored kogunevad ja küsitleti noori ning juhumöödujaid. Vastused lindistati diktofonile ning analüüsiti nüüd märtsis. Iga partner viis läbi ka vägivallaga seonduva uuringu koolides, vabalt valitud vanusegrupiti. Küsimustik viidi läbi seoses Türi, Sauga ja Märjamaa noortekeskuste ühisprojekti sisendite saamiseks.

Loe edasi...

Türi Noortekeskuse tagasi- ja edasivaade

Loe edasi...Türi Noortekeskus on tänaseks tegutsenud kaks aastat, kaks kuud ja viisteist päeva. Uus maja on Türilaste, tõesti, nii laste kui vanemate poolt hästi omaks võetud. Meie majas toimuvad mitmed erinevad huviringid, koolitused, töötoad, sündmused jpm. Meie majas saavad lasteaia ealised osaleda võimlemises, noored käivad nii JJ Street Tantsukooli hip-hop treeningutes kui ka Paide Võimlemiskooli showtantsutreeningutel. Meie majas on võimalik täiskasvanutel käia malet õppimas ja mängimas, mida õpetavad juba pensionieas härrasmehed. Samuti pakume täiskasvnutele ka erinevaid koolitusi ja teil on võimalik osa võtta ka tai-chi treeningutest. Ringidest töötavad edukalt veel seiklusspordi ring, dj klubi ja MILA- ehk meisterdame ise lahedaid asju. Käivitamisel on raadioring ja -saade, mis hetkel on takerdunud tehniliste viperduste tõttu. Aga üsna peagi on eetrisse minemas esimene noortesaade, mida saab kuulata aadressilt www.treraadio.ee. Samuti käivad meie majas koos MTÜ Karmas oma koosolekuid ja kokkusaamisi pidamas ning samut ika pensionäride võimlemisring.

Loe edasi...

Avati Türi väline rulapark!

Loe edasi...11. augustil avati ametlikult Türi väline rulapark, millel saab sõita nii rulluisu, ratta, tõukeratta kui rulaga.

Pargi avamisel sõna saanud vallavanem Pipi-Liis Siemann rõhutas, et vägagi oluline on trikke tehes kanda turvavarustust vältimaks vigastusi. Nimelt olid enne pargi avamist üles saanud sildid turvavarustuse nõuetega kahjuks juba järgmisel päeval kadunud.

Pärast ametlikku avamist esinesid Paide Võimlemiskooli tantsutüdrukud ning peeti maha tulihingeline tõukeratta võistlus.

Loe edasi...

Sulo Särkinen: koolinoorte taltsutaja

Loe edasi...Järvamaa parima noorsootöötaja tiitel tuli eelmise aasta tulemuste põhjal Türi valda, kohaliku noortekeskuse juhatajale Sulo Särkinenile. Lisaks teavad paljud teda kui diskorit ja ürituste korraldajat.

Persoonilugu on ilmunud 27.07.2012 Türi Rahvalehes, autor Teet Reier

Sulo on läbi ja lõhki kohalik poiss. Säreveres sündinud ja elanud, Türil koolis käinud. Eks tal sellepärast ole ka lihtsam kohalike noortega tegeleda, neid kaubamajaesiselt või parkimisplatsidelt noortekeskusesse meelitada.

Loe edasi...

Rahvajooksul oli tore!

Loe edasi...Osalesin ka, oli väga tore!

 

 

 

 

Palju uusi asju saab teoks

Loe edasi...Oleme noortejuhtidega palju mõelnud, palju arutanud, küsinud noortelt ja pannud igal aastal kümneid ideid paberile. Miks? Mis paberile? Mille tarvis? Eks ikka projektitaotluste esitamiseks erinevatesse fondidesse.

Sel aastal oleme saanud Leader programmist kõigile kolmele esitatud taotlusele jaatavad vastused.

Loe edasi...

Türi Noortekeskus ja MTÜ Türi Avatud Noortekeskus. Tekitab segadust?

Loe edasi...Türil on hetkel tegutsemas kaks peaaegu samanimelist asutust. Teeme siinkohal ka pildi selgeks. MTÜ Türi Avatud Noortekeskus loodi 2004. aastal korraldamaks noortetööd Türi linnas, hiljem vallas. MTÜ palgal oli kaks noortejuhti, kelle töö oli noortega tegelemine. MTÜ-l oli kaks suunda - lasteosakond ja noorteosakond, mis tegelesid vastavalt  nooremate lastega ja vanemate noortega.

Loe edasi...

Türi Noortekeskus liitus Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega

Loe edasi...MTÜ Türi Avatud Noortekeskus on olnud Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) liige juba kolm aastat. Nende aastate käigus on Türi valla noorsootöötajad ja noored saanud osa väga headest koolitustest ja projektidest.

Oleme osalenud Eesti ANK korraldatavatel seminaridel, koolitustel, laagritel, õppeväljasõitudel nii Eestis kui Lätis, tutvunud erinevate maakondade noortekeskuste tööga, osalenud Eesti ANK suvekoolis jpm.

Loe edasi...

Mis asi see noorsootöö veel on?

Loe edasi...

Väidan, et 70% lapsevanematest ei tea või ei saa aru noorsootöö mõistest ja meie tööpõhimõtetest. Meile tuleb enamuses vastukaja, et noortekeskus on lihtsalt üks vaba aja veetmise koht ja niisama pullitegemise koht. Siinkohal väidan vastupidist.

Loe edasi...