Auris Rätsep

Auris RätsepRohkem kui nelikümmend aastat on möödas sellest päevast kui mind Paide sünnitusmajast Türile Vabriku puiesteele koju toodi. Esimene kodumaja seisab tänaseni püsti ja vähemalt mulle tundub, et see „mätta otsa“ ehitatud omapärane, väike ja armas maja on Türi linnas ainus omataoline.

Imekombel on tänaseni säilinud osa meie akna all asunud laste ronimisatraktsioonidest, pildiolevat autot küll enam alles ei ole, aga koht kus ma elu esimest rooli keerasin on teada (aasta oli siis 1970).

Minu esimene auto ja rool Isapoolsete sugulastega vanaema juures Kolus (mina ema süles)

Ma ei ole käinud Türil ei lasteaias ega koolis, aga suure osa oma kasvueast olen veetnud Türil, Hariduse tänaval, emapoolse vanaema ja vanaisa juures. Mul oli erakordselt tore vanaema ja just tema on suuresti „süüdi“ minu süvenenud ja ravimatus türimeelsuses. Isa vanemad elasid Kolus, aga kahjuks ei ole seda raudteejaama lähedal metsaveerel asunud väikest maja enam alles. Kõik minu suuremad sugulased elavad Türil (mõned ka Paides) ja nii olen Türiga kokku kasvanud ning usun, et täna olen rohkem Türi patrioot kui mõnigi põlisasukas:)

Perepilt Mina vanaema süles

Türi patrioodiks ei sa olla raha eest ega käsu korras – see tunne kas on või siis seda ei ole. Täna on see tunne olemas ja tugevam kui ei kunagi varem, seda ei saa ära võtta ega juhtida ükski vägi ega poliitiline jõud.

Oma kadunud isale lubasin, et püüan homme olla parem kui täna, tegutseda heade eesmärkide nimel ja kuulata oma südame häält.

Türi vald on minu südameasi!

Auris Rätsep
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Ajaveeb: auris.tyrivald.ee