Lugejate kirjutised

Ka kõnniteel tasub olla ettevaatlik!

Loe edasi...Türi Konsumi ees toimunud õnnetus oli õnnelik, vähemalt jalakäijatele. Hirmus mõeldagi mis oleks võinud juhtuda pahaaimamatute suurte või väikeste inimestega kes samal hetkel kõnniteel jalutanuks. 

Nokkijad, tagastage Raivo Pinkile identiteet!

Loe edasi...Ei kujuta küll ette, et milleks või kellele on soojal suvisel ajal vaja Raivo Pinki identiteeti ja mida tarka sellega peale hakata, aga viimasest Türi Rahvalehest saame teada, et kuritegu on toime pandud ja asi vajab lahendamist.

Üks külaversioone on, et andeka poliitiku, politseilekaebaja ja edukast ettevõtjast Türi juhtivelektriku mina on pätsanud kohalikud alaealised, kes sellega Grossi poest odavat napsi osta püüavad. Aga verisulis kurikaelad on end veebikommentaariumis tegelikult juba eos paljastanud. Asi on lihtne - nokivad ju linnud, mitte inimesed. Kana nokib teadagi mida, Türi linnud mitte pekki, vaid ilmselt Pinki. Kogu jamas on vunts muidugi ise süüdi, aga seda tunnistada ei taha.

Loe edasi...

Politsei ja Piirivalveameti Lääne Prefektuuri märgukiri Türi linna tänavavalgustuse kohta

17.05.2013 toimus Järvamaal Türi vallas Türi linnas Türi Kultuurimajas pidu „Kevadjubi“. Kuigi üritus ise möödus enamjaolt rahumeelselt, pidi politsei peopaiga lähistel Türi kesklinnas reageerima mitmetele sündmustele. Kultuurimaja ümbruses ja pargis toimus mitmeid kaklusi, tarvitati alkohoolseid jooke, loobiti maha prahti ning lärmati. Kuna antud peo toimumise aeg kattus Türi XXXVI Lillelaadaga, siis oli linnas liikumas tavapärasest rohkem inimesi.

Loe edasi...

Tuli ei põle, pättide nägusid ei näe

Ööl vastu 05.06.13 kella 00.20 ajal jooksid neli 15-16 aastast poissi Lokuta poolt linna poole mööda Liiva tänavat. Üks pidas korraks minu maja ees kinni ja tagus minu postkasti jalaga sodiks. Ülejäänud seltskond sikutas Liiva tänava otsas "anna teed" märki välja. Kätte nad selle ka said ja minema lohistasid.

Loe edasi...

Valimiste-eelne laenuvõtt nagu viimane pidulik õhtusöömaaeg?

Tere

Olen Türi valla Pibari küla elanik ja lugesin Rahvalehest artiklit Türi valla laenu võtmise kohta. Summa on ju suur 500 000 eurot.

Eesti maksumaksja rahad viiakse Eestist välja ja kohapeal osutatakse elanikele teenuseid laenurahadega. Kui vaadata Türi valla sündivust praegusel hetkel, siis minuarust läheb meil 7 aasta pärast esimesse klassi ÜKS klassitäis õpilasi. Kes hakkab laenusid tagasi maksma, mina kahjuks küll ei tea, võibolla siis Kreeka ja Küprose maksumaksjad?

Loe edasi...

See kõik tundub uskumatu!

Tere!

Ajendas kirjutama Teie artikkel Türi ajaveebis, kus TASA kasutab maineka adokaadibüroo teenust, keda kasutavad mitmed mainekad rahvusvahelised ettevõtted (kes saavad seda endale lubada).

Türi vald oma vahenditega pole nendega võrreldav! Ja kui tõesti see peaks nii olema, siis olen Türi valla elanikuna lihtsalt sõnatu. Teenides koos abikaasaga üle Eesti keskmise palka (mitte Türil) ja kuna meie elukoht on siin, siis ma EI SOOVI selle eest maksta, kohe kindlasti mitte.

Loe edasi...

Türi IRLi õige otsus raskel ajal või aprillinali?

Loe edasi...Kolmapäeval peab Türi vallavolikogu istungit, kus ühe punktina on arutusel vallavanemale töötasu ja hüvitise määramine ja maksmine.

Otsuseeelnõu järgi tõuseb vallavanema palk 1. aprillist 1892 euroni kuus.

Türi IRLi valimisloosung eelmistel kohalikel valimistel oli: Õiged otsused raskel ajal! Mis sellest on tõsi ja mis apriilinali - see selgub juba kolmapäeval. 

Loe ja vaata lisaks: http://www.jt.ee/1179970/turi-vallavanema-palk-muutub 

Lugeja kirjutab: Mis oleks see põhjus, et peaksime omama sissekirjutust Türi vallas?

Tere!

Ajendas kirjutama artikkel Järva Teatajas, kus maavanem T. Oraste nendib, et kartis rahvastiku vähenemist jaanuaris, kuid et see osutus nii suureks, ei osanud ta ette näha. «Uskusin, et kaotame jaanuaris alla saja inimene, kui et neid on koguni 136, on ikka väga halb üllatus,» .

Sama märkis ka Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, et 50st jaanuaris Türi vallast lahkunud inimesest koguni 38 märkis uueks elukohaks Tallinna.

Loe edasi...