Lauri Beekmanni ajaveeb

Keelualade seadmisest lastele

Loe edasi...Iga vastutustundlik lapsevanem annab oma parima, et hoida oma lapsi ohu eest. Sama peaks puudutama ka halbade mõjutajate osas. Me peaksime kaitsma oma lapsi telesaadete, arvutimängude ja teatud muusika eest, mis võivad kahjulikult mõjutada lapse arengut.Lapsed ei tohiks ka mängida mänguasjadega, mis muudavad vägivalla ja tapmise mänguliseks ja tavaliseks. On ju iseenesest mõistetav, et lapse isikuomaduste kujunemisel mängivad olulist rolli ka kõik need välised mõjutajad, mis pealegi sisustavad sageli nii olulise osa lapse päevast. Ka Lastekaitse seadus ütleb näiteks, et “Eesti Vabariigis on keelatud toota ja müüa mänguasju, mis imiteerivad inimeste ja teiste elusolendite hävitamise vahendeid.” Kahjuks on selliseid mänguasju meie lastepoodides väga palju.

Loe edasi...

Takerdunud alkoholipoliitikast passiivse joomise valguses

Loe edasi...Kui interneti kommentaariumitest võib eestlaste arusaamiste ja suhtumiste kohta midagigi järeldada, siis on selge, et vähemalt üks osa inimestest näeb eestlaste alkoholitarvitamist puhtalt isikliku asjana, millesse pole kellelgi teisel asja. See üks määratlemata hulk kodanikke on tõenäoliselt ka ise alkoholi tarvitajad ning ehk isegi üle keskmise koguseid manustavad inimesed. See teatud retoorika «mida sina, karsklane, tuled mulle ütlema, kuidas mina pean oma elu elama» viitab üsna selgelt kaitserefleksile ehk järelikult puudutas mingi tekst või uudis konkreetse lugeja isiklikku eluviisi.

Loe edasi...

“Passiivse joomise” probleem on arvatust suurem

Loe edasi...Kui „passiivne suitsetaja” on keegi, kes hingab sisse teise inimese tekitatud sigaretisuitsu, siis mida tähendab „passiivne joomine”? Paraku tähistab see termin looteeas last, kelle ema tarbib alkoholi.

Ametliku statistika järgi peaks Eestis esinema viis „passiivsest joomisest” tulenevat fetaalse alkoholisündroomi juhtu aastas. Võttes aluseks teadlaste ja ekspertide välja arvutatud keskmise, peaks see number olema kordades suurem, eriti eestlaste alkoholikasutust arvestades.

Vaata esitluselt, kuidas mõjutab alkoholi tarbimine loote arengut ja kui paljusid lapsi see võib puudutada.

"West Wing" versus "Riigimehed"

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/phocagallery/tyripildid/lauri_beekmann.jpg'
There was a problem loading image 'images/phocagallery/tyripildid/lauri_beekmann.jpg'

Loe edasi...

Aastaid tagasi näidati ETVski ülimenukat USA poliitikasarja "West Wing" targast ja pühendunud presidendist ning tema meeskonnast. Praegu saab Eesti televaataja nautida Taani sarja "Võimu kants". Poliitika on inimesi alati kütkestanud ja nii pakuvad vaatajatele huvi ka mängulised versioonid poliitika telgitagustest, võimuvõitlusest, probleemide tekitamisest ja nende lahendamisest.

Eestis on poliitika viimastel aastatel samuti näite- ja filmikunsti jõudnud. "Ühtne Eesti", "Riigimehed", "Seenelkäik"... "Pehmed ja karvased" juba varasemast ajast.

Loe edasi...

Paides tuleb märtsi lõpus konverents “Alkohol ja kogukond”

Loe edasi...Eesti Karskusliit on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali rahalisel toel keskendunud möödunud aastaringi sees kogukondlikule alkoholiprobleemi lahendamise teemale. Läbi on käidud rida omavalitsusi korraldades ümarlaudu, seminare, koolitusi jne.

28. märtsil kutsume kõiki huvilisi Eesti südamesse, Paidesse, et koos huvitavate ettekandjatega mõtiskleda selle üle, kuidas ja kas on võimalik muuta kogukonna riskikäitumist ja suhtumist sellesse.

Konverents toimub Paide Kultuurimajas, 28. märtsil kell 11.00-16.00

Loe edasi...

Alkoholiga ei sobi tervist soovida

Loe edasi...Vabariigi aastapäev on selleks korraks selja taha jäänud. Meie pilgud on presidendi aastapäeva kõnest tiivustatuna viiele eesoleva aastale suunatud ja ma usun, et paljud mõtlevad sellele, kuidas kaasa aidata «Eesti korda tegemisele».

Tõenäoliselt mõeldakse selle all teatud majandus- ja regionaalpoliitilisi vajakajäämisi ja probleeme. Nagu hr president ütles, et «Eesti mistahes kohas» elamine ei peaks olema kangelastegu. Aga kas see «Eesti korda tegemine» ei võiks tähendada ka midagi sügavamat ehk meie inimeseks olemist, meie eluviise?

Loe edasi...

Lauri Beekmann: kainema ja tervema ühiskonna nimel

Loe edasi...Alkoholipoliitika teemadel ilmunud lehelugude sirvijatele, viimasel kuul televisiooni vestlussaateid või „Ajavagude“ saadet vaadanute jaoks pole Lauri Beekmanni nimi võõras: nimelt on see türilane vedanud aastaid Eesti karskusliikumist ning võidelnud kainema ja tervema ühiskonna nimel.

Persoonilugu on ilmunud 21.12.2012 Türi Rahvalehes, autor Teet Reier

Loe edasi...

Karskusliikumise ajaloolistest rasketest dilemmadest

Loe edasi...USA-s möödunud sajandi algupoolel kehtivale kuivaseadusele eelnes tugev ja masse haaranud karskusliikumise levik. Suurt rolli täitsid naised, kes mobiliseerusid alkoholitootjate ja kõrtside vastu. Naised, kes on alati olnud meeste alkoholi tarvitamise esmasteks ohvriteks, tundsid, et piir on ületatud ja midagi tuleb ette võtta. Mehed veetsid massiliselt suurema osa oma töövälisest ajast kõrtsides, juues maha oma sissetuleku ning jättes pere ilma vajalikust rahalisest toest. Purjus pereisad vägivallatsesid naiste ja laste kallal.

Loe edasi...

Alkoholi mõõduka tarvitamisega kaasnevatest riskidest

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht loo Suurbritannias ette pandud ideest panna alkoholipudelitele hoiatavad pildid. Loo järel teatas EPL-i ajakirjanik, et nad sooviksid süveneda veel nendesse mõõduka tarvitamise riskidesse ja palusid mul saata lisainfot.

Täna see teine lugu ka ilmus. Lisan siia alla ka Eesti Päevalehele vastuseks saadetud kirja, kus tõin välja terve nimekirja erinevatest uurimustest, mis kinnitavad ka mõõduka alkoholi tarvitamisega kaasnevaid ohte.

Loe edasi...

Alkoholireklaami keelustamisest Rohelise Raamatu töörühmas

Täna toimus Sotsiaalministeeriumis alkoholipoliitika Rohelise Raamatu alkoholireklaami töörühma esimene koosolek. Ümarlauas, kus on rohkearvuliselt esindatud ka tööstuse esindajad, jäid kõlama mitmed väited, mis motiveerisid mind veel tagantjärele kirjutama mõningaid selgitusi. Nimetaks selle kirja siis avalikuks kirjaks töörühma liikmetele ja jagaks seda ka siin teiega.

Loe edasi...