Kommentaarid leheloole "Türi vald hakkab kärpima"

Loe edasi...Türi valla koalitsioon ei lagunenud kolm aastat tagasi selle pärast, et oli vaja kärpida, vaid vastsel paidekast reformierakondlasel Jaan Arvolal tekkisid võimuambitsioonid. Kokkuhoiuplaanides oldi tegelikult tookord koalitsioonis ühel meelel. Kui aga lähtuda Raivo Pinki seisukohast, et lagunemise põhjus oli soov kärpida, siis on pisuke segadus, sest tookord opositsiooniline IRL rääkis ka vajadusest kärpida. Uus võim lõpetas aga kohe igasugused kärpeplaanid. Vahepeal on aga kolm aastat mööda läinud, olukord on hullem. Ja tehtud ei ole IRL võimu poolt suurt midagi. 

Loe edasi...

Vähem väikseid valesid

Loe edasi...Kohe-kohe hakkab aktiivse valimiskampaania perioodil uksest-aknast sisse sadama lubadusi ja enesekiitusi. Inimestel on päris raske õiget otsa üles leida, sest rääkida oskavad kõik. Lisaks töötab arvamuse kujundamisele kaasa nn suure poliitika foon, millest ollakse ilmselgelt väsinud. Tundub, et räägi mida sa räägid, Toompea poliitikamäel toimetavad erakonnad ikka nagu ise tahavad. Jääb mulje, et võim iseenesest on kõige olulisem ja selle nimel ollakse kõigeks valmis.

Loe edasi...

Iga mees ei ole Türi valla püsielanik

Loe edasi...Mõned kuud tagasi  pöördusin koos  Vello Ohuga õiguskantsleri poole küsimusega, mis oli ajendatud sellest, et  vallavolikogu aseesimees Jaan Arvola oli Türi valla avalikkust kahe aasta jooksul eksitanud  oma elukoha suhtes.

Loe edasi...

Jaan Arvolal puudub Türil püsiv elukoht

Loe edasi...Türi Vallavolikogu liikmed esitasid Türi valla valimiskomisjonile avalduse, milles palusid kontrollida volikogu aseesimehe Jaan Arvola vallavolikogu liikme volituste kehtivust.

Jaan Arvola muutis oma elukohta Eesti rahvastikuregistris Paide vallast Türi valda viimasel seadusest tuleneval võimalusel selleks, et kandideerida Eesti Keskerakonna nimekirjas Türi vallavolikogusse. Paraku ei ole ta rohkem kui kahe aasta jooksul sellel aadressil tegelikult elanud ja majaomanik algatas oma majast Jaan Arvola väljaregistreerimise.

Loe edasi...

Türi Sotsiaaldemokraatliku Valiku avaldus

Loe edasi...Valimisliit Türi Sotsiaaldemokraatlik Valik arvab, et senise koalitsioonipartneri Reformierakonna mõned nädalad tagasi algatatud Türi valla valitsusliidu lammutamine oli  etteplaneeritud tegevus, mille ainukeseks eesmärgiks oli sisuliste küsimuste asemel poliitiline intriig, mis oli kantud võimuambitsioonist. Läbi meedia esitatud süüdistused partnerite suhtes olid algusest peale alusetud ja sellisena ka Türi valla mainet kahjustavad.  Meie põhimõtetega ei käi kokku oma kodukoha mainet kahjustav poliitiline kraaklemine ajakirjanduses. Toonaste etteheidete naeruväärsuse näitamiseks piisab, kui meenutada, et  äsja läbis tasakaalus Türi valla 2012. aasta eelarve volikogus I lugemise.  Peamisi vallaelu valdkondi rahandusest kuni hariduseni on juhtinud siiani Reformierakonna abivallavanemad. Kas mitte Reformierakond ei süüdista enda abivallavanemaid tööga toimetulematuses?

Loe edasi...

Vähem poliitilist kemplemist, rohkem koostööd!


Loe edasi...Kaks aastat tagasi 23. oktoobril, kõigest mõned päevad pärast kohalikke valimisi, leidsin hilisõhtul  oma internetipostkastist kohaliku IRL juhi ettepaneku Türil valitsusliidu moodustamiseks. Selle lühikese ettepaneku esimene punkt kõlas paljutähendavalt: „jaotada Türi vallas poliitilised positsioonid alljärgnevalt“. Jaotusettepanek iseenesest seisnes selles, et kõigepealt tegi kohalik erakonnajuht ettepaneku iseenda nimetamiseks vallavanemaks ja seejärel oli seal juttu kahe abivallavanema ametikoha sisseadmisest. 

Loe edasi...

Valitsejad, ärge lörtsige solidaarsust! (avaldatud Järva Teatajas)


Loe edasi...Alles see oli, kui kogu Eesti rahvas tegeles „üheshingamisega“. Kes jälgis laulupidu kodus telerist, kes oli ise osaline või pealtvaatajate hulgas kohapeal.
Küllap neil hetkedel hingaski  kogu rahvas üheskoos ja ilmselt paljud tundsid sarnaselt minuga kurgus kipitavat klompi. Need laulupidude hetked on meie rahvast saatnud juba 140 aastat ja on aidanud meil eestlaseks saada ja eestlaseks ka jääda. Üheshingamise moto oli praegust ajahetke silmas pidades äärmiselt tabav! Paratamatult liikus aga laulupeo kontserti jälgides paljude mõte  pidupäeva ülevatelt hetkedelt argipäevale, kus tegelikult seda üheshingamist tuleb aga liiga vähe ette. Romantiliste kujundite juurest igapäevaellu minnes saab üheshingamist edukalt nimetada lihtsalt solidaarsuseks.

Loe edasi...