Indrek Nauri ajaveeb

Türil toimus iga aastane motopidu

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_tyripildid_HD.jpgJuba mitu aastat järjest on Türi motoklubi MC Alempois korraldanud suvel motomeeste kokkutuleku.

Motokultuuri juurde kuuluvad suvised motomeeste kokkutulekud, kus juuakse ohtralt õlut, mõõdetakse kes on osavam sõidumees, piinatakse motikaid, kuulatakse head muusikat ja tehakse muid huvitavaid asju. Türi motopidu on kuulsust võitnud üle Eesti ja iga aastane Türi motopidu Eesti motomeeste kalendris samuti nagu Narva ja Jõgeva üritused. Lugesin üles vähemalt 10 erinevat vesti ehk kohal olid vähemalt 10 motoklubi ja vabad mehed. Vähemalt pooled külastajad ei olnud motomehed-naised vaid tavalised külastajad ja eelkõige Türilt. 

Kuigi üritus toimus Kilhlis ei unustanud MC Alempois ka Türi inimesi, laupäeval nägid kõik kes viitsisid vaatama tulla kultuurimaja parklasse maailmatasemel trikimehi, kes taltsutasid raudruuna tavalisest ruunast kergemalt. Trikitajad olid ratta peal tagurpidi, pea peal ja jalgupidi, mootorratas sõitis trikitajate käes esirattal, tagarattal ja õhus. Tund aega huvitavat showd oli garanteeritud. Õhtul näitasid samad trikimehed oma oskusi ka ka Kihlis kus võitsid mitu jõukatsumist.

Laupäeva õhtul sai Kihli krossirajal sõita romuautodega ja võtta neist viimast, kuna pärast seda pandi romud põlema, hilisõhtul tulid lavale bändid kes keevitasid kuni südaööni. Ürituse tipp olid striptiisitarid - alkoholist klaasistunud, väsimusest uduste ja vihmast märja näoga motomehed olid täielikus ekstaasis...

Kuna üritus toob Türile inimesi väljaspoolt ja kohalike huvi suur, siis võiks see olla valla prioriteetüritus, millele pannakse oma õlg alla. Vallavanem ju ka motohuviline?

Allakirjutanule kuuluv advokaadibüroo igal juhul toetas üritust ja võib öelda et raha läks täie ette. 

MC-le Alempois soovin igal juhul jõudu edaspidiste motopidude korraldamisel.

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_tyripildid_Alempois.jpg