Indrek Nauri ajaveeb

Minu ideaal on muretu-igav ühiskond

Oled väidetavalt läbi-lõhki türilane. Kui palju siiski? Kas ka sünnipäraselt?Loe edasi...

Sündisin Türil, käisin kesklinna lasteaias ja koolis. Pärast Türit tuli Tallinn ja Politseiakadeemia ning selle lõpetamise järel tulin tagasi Türile. Töötasin Paides krimiaalpolitseis.

Mis sundis ühel hetkel kenast väikesest aedlinnast ära kolima?
Alates 1998. aastast elan Tallinnas ja tegemist oli pragmaatilise otsusega. Minu abikaasa on pärit Paidest. Kui pere kasvas, tuli otsustada, kuhu maanduda. Kuna ma juba käisin tööl Tallinnas, siis otsustasime koos perega sinna minna. Minu ema on kogu aeg elanud Türil, seega käin siin tihti külas. 

Loe edasi...

Miks mina, vandeadvokaat, tahan saada Türi vallavanemaks?

Loe edasi...Olen pidanud mitmele tublile inimesele vastama, miks mina, vandeadvokaat, tahan saada Türi vallavanemaks?

Paljudel on teadmine, et advokaadiamet on tulutoov ja huvitav ning vallavanemaks pürgimine  oleks justkui tagasikäik. Mina nii ei arva ega alahinda vallavanema tööd. Leian, et kui rahvas annab mandaadi, siis on see kindlasti tähtsam kui advokaadiamet. Psühholoogid ütlevad, et  inimvajaduste hierarhias on eneseteostuse vajadus üks viiest olulisest vajadusest. Vallavanema amet annab selleks väga hea võimaluse. 

Loe edasi...

Kristjan Männa suur mure

Loe edasi...Viimases (august 2013) Türi Rahvalehes avaldas IRL liige Kristjan Männa poliitlugude rubriigis pika artikli, kus käsitles etteheiteid Auris Rätsepa tegevusele TASA juhatuses. Kristjani ja kogu IRL tegevus Aurise teema käsitlemisel on sama nagu jahimees tulistaks metsas õhku lootes, et äkki saab mõni loom pihta kui kuul alla langeb. Auris pole poliitik, vaid ettevõtja, ta ei ela Türil, ei ole sisse registreeritud Türile, ei võta valimistest osa. Vaatamata sellele pööravad IRL poliitikud talle nii palju tähelepanu. Ju siis on Aurise loodud Türiteemaline ajaveeb ja avameelsed arvamuslood kohalikele IRLi poliitikutele jätkuvalt pinnuks nii silmas kui mujal. 

Loe edasi...

Türi Elamu OÜ ebaseaduslikust tegevusest. Üleskutse teatada Türi Elamu ülbest ja üleolevast käitumisest.

Loe edasi...Minu poole on pöördunud mitmed Türi linnas asuvate kortermajade elanikud, kes kurdavad, et Türi Elamu OÜ omastab korteriomanike raha.

Teatavasti koosneb kortermaja elanike kortermaja haldamise arve mitmest komponendist: küttekulust, veekulust, üldelektrist, hooldamis-ja halduskulust jne ehk osad on otsekulud, teised vahenduskulud.

OÜ-ga Türi Elamu sõlminud majaelanikud tasuvad maja haldamis- ja hoolduskulusid otse OÜle Türi Elamu, ülejäänud kulude (soojus, üldelekter, vesi) osas on OÜ Türi Elamu kulude vahendaja. 

Loe edasi...

Türil toimus iga aastane motopidu

Loe edasi...Juba mitu aastat järjest on Türi motoklubi MC Alempois korraldanud suvel motomeeste kokkutuleku.

Motokultuuri juurde kuuluvad suvised motomeeste kokkutulekud, kus juuakse ohtralt õlut, mõõdetakse kes on osavam sõidumees, piinatakse motikaid, kuulatakse head muusikat ja tehakse muid huvitavaid asju. Türi motopidu on kuulsust võitnud üle Eesti ja iga aastane Türi motopidu Eesti motomeeste kalendris samuti nagu Narva ja Jõgeva üritused. Lugesin üles vähemalt 10 erinevat vesti ehk kohal olid vähemalt 10 motoklubi ja vabad mehed. Vähemalt pooled külastajad ei olnud motomehed-naised vaid tavalised külastajad ja eelkõige Türilt. 

Loe edasi...

Lõpetage tööülesannete dubleerimine!

Euroopa Liitu astumisega 2004. aastal tuli Eestis aktiivselt käibele sõna arendustegevus, mille tähendus kohaliku omavalitsuse kontekstis on omavalitsuse arengukavas sätestatud pika-ja lühiajaliste eesmärkide elluviimine. Arendustegevuse juurutamisega tuli riigi-ja kohaliku omavalitsuse organitesse tööle võtta erinevaid arendustegevusega tegelevaid inimesi.

Loe edasi...

Konkurentsi arendamine Türi moodi

Loe edasi...Möödunud aasta lõpus kuulutas Türi vallavalitsus välja minihanke, mille eesmärgiks oli leida soodsaim pakkumine Türi linna jõulukaunistustega ehtimiseks ja hilisemaks mahavõtmiseks. Seda tööd iga mees teha ei saa ega või, kuna tegemist on elektritööga, mis eeldab Majandustegevuse registri registreeringut.

Hankel osalemiseks saadeti kolmele ettevõtjale välja pakkumiskutsed: esimene saadeti Türil tegutsevale ilma elektriööde litsentsita katusetöödega tegelevale äriühingule. Teise kutse sai Tallinnas tegutsev üks Põhjamaade suurimaid elektrivõrkude ehitamisega tegelev äriühing ja kolmanda Türi vallavolikogu esimehele kuuluv elektritööde luba omav äriühing. Arvake ära, kes võitis hanke?

Loe edasi...

Uued reeglid korruptsioonivastases võitluses

Loe edasi...1.aprillist on Eesti õigusmaastik muutunud paljuski, kuna sel päeval hakkas kehtima avaliku teenistuse seadus, mida valmistati ette aastaid. Seoses sellega võeti vastu ka uus korruptsioonivastane seadus. Korruptsioonivastase seadusega ühelt poolt muudeti reeglid selgemaks, teiselt poolt parandati aastate jooksul seaduse rakendamisega leitud vead.

Loe edasi...

Tahtsin head, aga välja tuli nagu tavaliselt

Loe edasi...IRL valimislubadust vabastada kodualune maa maksust oli hea mõte, kuid selle teostamist võiks iseloomustada kunagise Venemaa peaministri Tsernomõrdini ütlusega  „Tahtsin head, aga välja tuli nagu tavaliselt“.

Loe edasi...

Ilus laupäeva algus hea naljaga

Loe edasi...Tavaliselt Järva Teataja naljalugusid ei paku, kuid laupäeva 2. veebruari leht erines selle poolest.

Ajakirjanik Tiit Reinberg kirjeldas toimuvat Türi Vallavolikogus, kus palgatõusu arutelul volikogu liikmed ei teadnud mille poolt hääletavad!

Alles pärast staazikama volikogu liikme Toomas Sadeiko ja vallavalitsuse liikme tähelepanekut saadi aru, et hääletati palgatõusu poolt milleks eelarves raha pole. 

Loe edasi...