Auris Rätsepa ajaveeb

Minul on unistus

Mul on ka unistus, et Türi kirik oleks poliitikavaba. Türi kirikuõpetaja on mulle raadiosaates öelnud, et osaleb IRLi ridades eesmärgiga saada kirikule raha, kasvõi kellatorni renoveerimiseks. Kui see ei ole poliitilise mõjuvõimuga kauplemine, siis mis see on? Kui kirikuõpetaja toob parteile hääled ja kirik saab vastu rahaeraldised, siis on see ringkäendus, aga nii ei peaks see mitte olema. Foto: WikipediaKunagi oli mul lugeja ja reklaamiostjana unistus paremast Türi Rahvalehest, täna on see täitunud. Arvan, et meie armastatud kogukonnaleht ongi riigis üks paremaid – tekstidelt ja piltidelt sisukas, dünaamilise ülesehituse ning kindlate reklaamimahtude ja reeglitega omavalitsusleht. Täna on Türi Rahvalehte mõtet kirjutada arvamuslugusid ja avaldada lehes reklaami, sest see jõuab kõikide Türi valla elanikeni, lisaks on veebiväljaandel juba rohkem kui tuhat lugejat! Lehe tegevtoimetaja Teet Reier ja kogu Türi Arengu Sihtasutuse (TASA) meeskond on teinud lehe arendamisel head tööd.

Veel unistasin sellest, et Türil toimuks lisaks lillelaadale veel üleriigilise kõlapinnaga suursündmusi, mis teeksid meile au ja tooksid külalisi. Suure toidufestivali Türil korraldamise tegid osad isamaalased ja nende lakeid aastate jooksul võimalikult ebameeldivaks, ka Türi õunafestivali eest on tulnud seista ja selgitada praegusele vallavanemale, kas ja kellele valla sünnipäevafestivali üldse vaja on. Agri löödi Säreverest minema ja ongi parem – isamaalased saavad nüüd ainult enda korraldatud üritusi avamas käia. 2009. aasta valimislubadustes oli kohalikul IRL-il sündmuste osas küll muud kirjas, aga ega loll pole see kes lubab, vaid ikka see, kes uskuma jääb!

Üks minu suur unistus oli, et türilaste koostöös saavad Oisu perekodu lapsed endale väikebussi. Kogusime Türi rahvaga küll hulga raha, aga korraliku sõiduki jaoks siiski mitte piisavalt. Tore, kui rotarite ja poliitikute abiga buss lõpuks ostetud saab – kui see on kellegi poliitreklaam, siis jäägu see valijate otsustada.

Mul on olnud veel Türi valla arenguga seonduvaid ametialaseid unistusi, mida ei ole õnnestunud täide viia, sest eelduseks on raha, mille jagamist erinevates kanalites kureerib aegade algusest praegune vallavanem, ja me ei ole sõbrad.

Mul on unistus, et ühel päeval on Türile elama ja tegutsema oodatud kõik tublid inimesed ning neid ei takistata oma ideid ellu viimast sõltumata parteilisest või sõpruskondlikust kuuluvusest.

Mul on unistus, et inimesed, kes otsustavad Türi valla asju, lõpetaksid silmakirjaliku naeratamise ja intrigeerimise ning asendaksid selle ausa ja otsekohese suhtlemise ja suhtumisega. Liiga palju on siin väkeses kogukonnas salakavalat ärapanemist ja ülepolitiseeritust.

Mul on unistus, et Türil hoiaksid rahva nimel võimu inimesed, kellele see ei ole kinnisidee ja eesmärk omaette.

Mul on unistus, et Türi kogukonna arenguks mõeldud rahade, tunnustuse ja ametikohtade jagamisel lõppeks klassikaline ringkäendamine põhimõttel – kui sa ei ole meiega, siis oled sa meie vastu.

Mul on unistus, et neid, kes julgevad ausalt oma arvamust Türi arengu nimel välja öelda, ei süüdistataks provokatiivses käitumises, ei hirmutataks KAPO ja muude sanktsioonidega.

Mul on unistus, et siinset elu ei kajastaks riigitelevisioonis inimene, kes on hingelt parteilane ja kes seda nõrkusehetkedel kuidagi varjata ei suuda, tehes sellega häbi ka oma kogukonnale.
http://kumauudis.blogspot.com/2003/11/isamaaliit-palkab-ttu-parteisduri-tri

Mul on unistus, et Türi Rahvalehte juhiksid ausad ja selleks pädevad inimesed, mitte parteile tänuvõlgu olevad sõdurid ja “kapipoliitikud” või mõnest ajalehest saamatuse eest vallandatud töötajad.

Mul on unistus, et Türi vallas ja nüüd ka TASAs võimu võtnud Türi IRL ei allutaks Türi Rahvalehte vaatamata lähenevatele valimistele oma poliitvõimule.