Toimetuse ajaveeb

Türi vald head reklaami ei vaja?

Loe edasi...14.-16. veebruarini Eesti Näituste Messikeskuses toimunud rahvusvahelist turismimessi Tourest külastas 36 000 reisihuvilist. Messil osales 482 eksponenti 24-st riigist, nende seas arvukalt Eestimaa suuri ja väiksemaid omavalitsusi, kes tutvustasid huviväärsusi ja sündmuseid mis külla kutsuvad. Erinevalt varasematest aastatest Türi vald messil ei osalenud. Miks? Sellele küsimusele Türi Vallavalitsusel vastust ei ole. 

Tiit Reinbergi kirjutisele annab hinnangu Pressinõukogu

Loe edasi...Detsembrikuus esitas Türi valla kodanik Indrek Naur Pressinõukogule kaebuse Järva Teataja ajakirjaniku Tiit Reinbergi sulest 1. oktoobril ilmunud kirjutise kohta. Kaebaja leiab, et artikkel sisaldab teda laimavaid ja tõele mittevastavaid fakte. Kaebus tuleb Pressinõukogus arutusele peatselt.

Teeadaolevalt on Pressinõukogul tulnud ka varem Reinbergi kirjutistele hinnanguid anda.

Heli Koit avas maalinäituse

Loe edasi...„2010 aasta sügisel otsisin endale hobi tasemel maalikursust ja sattusin Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia kodulehele. Seal pakuti harrastajatele sügisest kevadeni kestvat kursust, kus saadi kokku korra nädalas ja kursuse pealkirjaks oli Maalimaailm,” rääkis Koit.
„Algas see kursus pliiatsijoonistuste tegemisega, edasi tulid akvarellimaal, akrüülmaal, õlimaal ja kevadel lõpetasime kollaažiga. Tore oli see, et juhendajateks olid samad õppejõud, kes annavad tunde ka Eesti Kunstiakadeemias õppijatele: Tiiu Pallo-Vaik, Sirja-Liisa Eelma, Urve Dzidzaria, Mall Nukke, Soho Fond", lisas ta.

Näitusel olevad tööd ongi valminud selle kursuse käigus ning näitus jääb avatuks 9. veebruarini.

Türi inimeste ajaveeb saab kaheseks - tervitame uusi lugejaid ja autoreid!

Loe edasi...2011. aasta sügisel asutatud Türi inimeste ajaveeb "Türi vald on minu südameasi" ehk rahvakeeli "Türi kollektiivne blogi" on aastate jooksul kogunud arvukalt lugejaid ja autoreid. Türil on inimesi, kellele läheb kohalik elu sedavõrd korda, et julgetakse omi mõtteid ka avalikult jagada, kartmata kohalikke poliitilisi, sõpruskondlikke või majanduslikke repressioone siinsete võimulolijate ja nende lähikondlaste poolt. Kui üleriigiliselt ei ole avalik mõtteavaldus miski erakordne nähtus, siis väikeses kogukonnas on see muide üpris suur kodanikujulgus!

Loe edasi...

Miks ja kelle huvides moonutavad ajakirjanikud Tiit Reinberg ja Olev Kenk fakte?

Väljavõte Eesti ajakirjanduseetika koodeksist1.4 Ajakirjanik vastutab oma sõnade ja loomingu eest. Ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav informatsioon.

8. oktoobril juhtis Rahvusringhäälingu raadiosaadet Uudis+ ajakirjanik Olev Kenk, saate üheks põhiteemaks oli madal poliitiline kultuur Türi vallas. Teemapüstitus oli küll õige ja tänuväärne, kuid... 

Loe edasi...